Skip to content

2016 Avrupa Internet Takım Şampiyonası Dördüncüsüyüz

Facebookmail

Avrupa İnternet Tavla Federasyonu EBIF’in düzenlediği, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 2016 Avrupa Online Takım Şampiyonası EOTC’de Türk takımımız sekiz turda beş galibiyet alarak turnuvayı 21 ülke arasından 4. sırada tamamladı.

Kaptanımız Cüneyt Argun Genç ‘in önderliğinde mücadele eden ekibimizde galibiyet ve performans kırılımlı sıralamayla Mustafa Altuntaş, Erhan Yenişen, Ali Çetin Belene ve Cihangir Çetinel yer aldı. 2014’deki dördüncülük sıralama başarısını 2016 EOTC’de daha çok ülke arasında tekrarlayarak en yüksek başarısını bu yıl elde etti. Dünya tavla camiasında en çok kabul gören PR yani performans ortalamasında da ilerlemesini sürdürdü. Üç EOTC boyunca sürekli iyiye giderek eXtremeGammon (XG) terminolojisine göre 5,34 hata oranlı Expert (Uzman) performanstan sırasıyla 4,91 ve 4,75 hata oranlı World Class (Dünya Çapı) kalitesine doğru daha az hata yapan bir takım haline geldi. Bu istikrarlı gidişat için kaptanımızı ve oyuncularımızı tebrik ediyoruz.

İran, İsveç, Macaristan, Hırvatistan ve İngiltere karşısında galip gelen takımımız ilk üç sıradaki takımlara yenildi. On turda tamamlanan turnuvada ilk üçte sırasıyla İzlanda, Avusturya ve Polonya yeraldı. Detaylı sonuçları aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:

Eşleşmeler ve Müsabaka Sonuçları

Takım ve Oyuncu Galibiyet Sıralaması

Maç Performansı Sıralaması

Takımımızın Maçlarından Örnekler

Facebookmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *