Skip to content

Uluslararası Tavla Turnuvalarıyla İstanbul

Facebookmail

İçinde bulunduğumuz Ocak ve Şubat 2016 aylarında İstanbul uluslararası iki modern/vidolu tavla turnuvasına ev sahipliği yapacak. 15-17 Ocak‘ta Armada Otel’de başlayıp 26-28 Şubat’ta WOW İstanbul Otel’de kapanışı yapacağız.

Bu yıl 7.si düzenlenen WBF İstanbul Açık 15 Ocak Cuma başlayıp üç gün sürecek. Geçen sene 120 katılımcı alan turnuvayı Türkiye’den Cihangir Çetinel (2015 Dünya Şampiyonumuz) kazanmış,  İngiltere’den John Wright ikinciliği, Ukrayna’dan Andrey Nesterov ve Türkiye’den Emin Şendil de üçüncülüğü almışlardı. Bu seneki turnuva hakkında detayları http://wbfturkey.org/ sitesinden alıp kayıt olabilirsiniz.

Bu yıl 8.si düzenlenen İSTAVDER Yıldönümü Turnuvası 26 Şubat Cuma başlayıp üç gün sürecek. Geçen seneki 346 oyuncu ile dünyanın en yüksek katılımcı sayısına ulaşan turnuvayı İran’lı Amir Eshraghi kazanmış, Türkiye’den Cihangir Çetinel ikinci, Gürcistan’dan Boris Mamporia da üçüncü olmuştu. Detaylar ve kayıt için http://www.anniversarybg.com/ adresine başvurabilirsiniz.

Turnuvalarda dört sene profesyonel olarak yer almış bir kişi olarak tavladan, oyunun kendisi, kendim ve hayat hakkında çok şey öğrendim; şanslıyım ki hala da öğrenmekteyim. Bu yüzden herkesi güzide oyunumuz tavlanın son yıllarda ne kadar keyifli ve sıcak ortamlara vesile olduğunu görmeye, eğlenmeye, oynamaya ve dünya çapında oynayan milli takım oyuncularımızla tanışmaya çağırıyorum. Herkese iyi şanslar ve selamlar 🙂

Sabri Büyüksoy

Facebookmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *