Batum’da Pazar Sabahı – 9. Gürcistan Açık

Facebookmail

9. Gürcistan Açık & Gogi Bukia Anma uluslararası Vidolu Tavla Turnuvası her zamanki gibi tatlı hatıralarla sona erdi. Europe-Bet ve Goderdzi Bukia tarafından sponsorluğun, WBF tarafından organizasyonun, Jakob Garal tarafından yüksek promosyonun, Jakob Garal ve Marco Fornasir tarafından yürütümün, Nino Tevzadze tarafından yüksek desteğin ve Diana Zaraglyan tarafından güzel ev sahipliğinin sunulduğu bu sıcak ortamda 11 ülkeden 110 oyuncu yer aldı. Şirin bir tüfeğin özel bir ödül olarak takdim edilmesi tavlanın uluslararası barıştaki rolüne sarkastik bir gönderme oldu 🙂

Gürcistan’daki bu turnuvaya beşinci defa üst üste katılan bir oyuncu olarak, bu defa Batum şehir merkezinde olmak çok güzeldi. Güzel bir Pazar sabahı herkes uykuda ancak birkaç sokak hayvanı ve birkaç erkenci ortalıkta fink atarken çektiğim güzel fotoğrafları aşağıdaki albümde paylaşıyorum 🙂 Fakat ben yine de bu turnuvanın eski Chakvi versiyonlarını, daha otantik kapanış törenlerini ve 2012 versiyonunda gittiğimiz güzel şaraphaneyi özlüyorum.

Tavlanın gitgide büyüyerek şirketlerin desteğine ihtiyaç duyması ve üstelik Gürcistan’ın da hızla modernleştiği düşünülürse, artık bu tip girişimlerde bütün artıları tutmaya çalışmanın çetinliğini sezebiliyorum. Bu misyonun ise sadece Gürcistan halkının değil hepimizin sorumluluğu olduğuna inanıyor ve bize kolay gelsin diyorum.

Tavla hakkında teknik tek kelime etmedim bari chicagopoint.com‘dan aldığım turnuva sonuçlarını aşağıda duyurayım. Üçlü eliminasyon sistemi Gürcistan Açık turnuvalarında ilk defa başarıyla uygulandı. Bütün bilgileriyle turnuva hakkında bilgi almak için http://gogi-bukia.ucoz.org/ sitesine ve Masters kategorisi detaylı sonuçları için de http://bezma.net/WBF_TRIPLE/?act=showgame&id=62 sayfasına başvurabilirsiniz.

WBF – 9th GEORGIAN BACKGAMMON OPEN & GOGI BUKIA MEMORIAL INTERNATIONAL TOURNAMENT
September 9-13, 2015; Batumi, Republic of Georgia

MASTERS (64): 1-Guido Weidner (Germany), 2-Sergei Drmoyan (Armenia), 3-Erhan Yenisen (Turkey), 4-Kakhaber Skhirtladze (Georgia), 5-Aykut Uzel (Turkey), 6-Agamir Gevorkyan (Russia); 1LC-Grigol Gvazava (Gerogia), 2LC-Roman Gvenetadze (Georgia).

INTERMEDIATE (38): 1-Lasha Girkelidze (Georgia), 2-Mert Bulgan (Turkey), 3-Eduard Mirijanyan (Armenia), 4-Eugene Cholombitko (Ukraine), 5-Richard Fiegen (Germany), 6-Armen Muradyan (Armenia); 1LC-Gurgen Mkhitaryan (Armenia), 2LC-Alexander Krasov (Ukraine). Ladies Prize: Juliya Gromenkova (Russia).

GEORGIAN DOUBLES CHAMPIONSHIP (25 teams): 1-Levon Petrosyan & Avetis Rostomyan (Armenia), 2-Sabri Büyüksoy & Erhan Yenisen (Turkey), 3/4-Vladimir Iashvili & Aleksander Kikalishvili (Georgia) / Turan Kaya & Aykut Uzel (Turkey).

SUPER JACKPOT (8): 1-Masayuki Mochizuki (Japan), 2-Avetis Rostomyan (Armenia).

LADIES TOURNAMENT (10): 1-Olga Komaeova (Russia), 2-Tigranuhi Mikayelyan (Armenia).

869BG TROPHY (61): 1-Peer Seipelt (Denmark), 2-Arda Findikoglu (Turkey).

WARM-UP (87): 1-Aykut Uzel (Turkey), 2-Petri Pietila (Finland).

PRESIDENT’S ONE-POINT TOURNAMENT (64): 1-Alexander Krasov (Ukraine), 2-Olga Komarova (Russia).

GEORGIA VS THE REST OF THE WORLD CHALLENGE: 1-World Team: Captain Masayuki Mochizuki (Japan) / Sergei Chertkov (Russia) / Madail Dinmamedov (Azerbaijan) / Shimon Kagan (Israel) / Alexander Krasov (Ukraine) / Jacob Markussen (Denmark) / Artur Muradyan (Armenia) / Jürgen Orlowski (Germany) / Petri Pietila (Finland) / Mario Sequeira (Portugal) / Erhan Yenisen (Turkey), 2-Georgian Team; Final score: 8–3.


Facebookmail
Tavla ve Hayat on FacebookTavla ve Hayat on Youtube
Tavla ve Hayat
Tavla ile hayatı örtüştürüp güzellikler aksettirmeyi hedefliyoruz.
---
For the sake of beauty we aim to interweave backgammon and life together.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *