Skip to content

Devler Listesinde Bir Türk: Sabri Büyüksoy

Facebookmail

1993 yılından beri Yamin A. Yamin başkanlığında ve Carol Coy Cole editörlüğünde iki yılda bir, uluslararası bir turnuvada masters kategorisinde oynamış kişilerin kullandığı oylar ile belirlenen 64 kişilik Tavla Devleri (Giants of Backgammon) listesi dün açıklandı. 2011 listesine 71. sıradan giren Sabri Büyüksoy bu yıl açıklanan listede 58. sıraya yükselmeyi başardı.

2012 Betfair/EBGT – European Pro Backgammon Championship şampiyonluğu, 2012 EBGT – Grand Finale şampiyonluğu, 2011 ve 2012 WBF Golden Circuit Masters kategorisi şampiyonlukları gibi başarılara imza atan Sabri Büyüksoy’un bu başarısını tavlavehayat ailesi olarak yürekten kutluyoruz.

64 kişilik liste incelediğinde 30 kişinin Amerika’dan, 10 kişinin Danimarka’dan, 5 kişinin Almanya’dan ve 6 kişinin Japonya’dan listeye girdiği görülüyor. İlk üç sıra ise Japonya ‘dan Mochy, Michy ve Amerika/İsrail ‘den Falafel şeklinde oluşuyor. Tavla Devleri (Giants of Backgammon) listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisi, tecrübesi, duruşu, yaşama bakışı ve insanlığı ile Türk tavlası için büyük bir kazanım ve mihenk taşı olan Sabri Büyüksoy’un bu başarısının tüm oyuncular için bir kılavuz olacağı inancı ve temennisi ile Türk tavla camiasına hayırlı olmasını diliyorum.

Atila Malçok

Facebookmail

5 thoughts on “Devler Listesinde Bir Türk: Sabri Büyüksoy”

  1. Dostumun başarıları ile gurur duyuyorum.
    Listenin başına geçeceği günler uzak değil.
    Tebrikler Selamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *