Ve Şampiyon UĞUR İLHAMİ ÖZDEN

TOT2016 Türkiye Online Tavla Şampiyonasında birinciliği UĞUR İLHAMİ ÖZDEN 244 oyuncu arasından 15 tur sonunda 12 galibiyet, 1 bye ve 2 mağlubiyetle kazandı. Mücadeleciliğinin, girişimciliğinin ve ekip ruhuna verdiği önemin göstergesi niteliğindeki bu çok kıymetli şampiyonluğunun akabinde memleketi Bodrum’da turnuva direktörü Sabri Büyüksoy‘dan ödüllerini teslim aldı. Türkiye’de yaşayanları ve bütün dünyadaki Türk’leri hedef almış bu en geniş kapsamlı Türkiye şampiyonasında birinci olmanın manevi mükaafatına ilave olarak ismine özel bir tavla, yine isimli bir TOT antetli madalya ve EBIF (Avrupa Internet Tavla Federasyonu) antetli performans derecesi gibi maddi ödüllere kavuştu.

Tavlanın azizliği ve aynı zamanda güzelliğine bir örnek olarak kıl payı farkla ikinciliğe düşen, son zamanların çok gayretli ve yükselişini sürdüren oyuncusu İstanbul’dan Emrullah Coşar ikinci oldu. Üçüncülüğü iki çok usta oyuncu paylaştı: Danimarka’da yaşayan 2012 Dünya Şampiyonumuz Nevzat Doğan ile İstanbul’dan tavla fenomenimiz Zafer Taş. Bu iki oyuncumuz günümüzün modern performans ölçütlerinden Hata Oranına (PR) göre ustalıklarını gösterdiler ve turnuvanın tavla teknik kalitesine katkıda bulundular. Dördüncülüğü ise Aydın’dan sürpriz bir oyuncumuz Ömer Kukul kazandı. İkinci, üçüncü ve dördüncü dereceyi alan oyuncularımıza sertifika ve madalyaları posta ile takdim edildi.

Beşinci dereceyi ise turnuva boyunca çekişmeli mücadeleler sergileyen dört oyuncumuz aldı: Ümit Bata, Amaç Volkan Er, Fatih Öziş ve Taner Uçarer.

Sonuçlar

Türkiye’de tavlaya okullu bir bakış açısı katan bir topluluğun temsilcisi olan Tavla ve Hayat ailesi olarak bu turnuvadan azami faydalanmayı ve sonuçlarını değerlendirmeyi düşünüyoruz. Tek tek maçlara varana kadar detaylı analiz ve yorumları imkanımız olduğu ölçüde ileride yayınlayacağız. Şimdilik özet turnuva derecelerini aşağıda görebilir ve detaylı sonuçları takip edebilirsiniz:

tot2016-dereceler

Dereceye Giren 9 Oyuncumuz
Detaylı Sıralama
Hata Oranı (PR) Sıralaması
Final Maçının Detaylı Analizi – Emrullah Coşar (Emco2008) – Uğur İlhami Özden (Uilhami)

Turnuva izlenimlerimizin sosyal boyutları ile Tavla ve Hayat sitesindeki ele alınışı için lütfen tıklayınız. Bir sonraki turnuvada görüşmek üzere 🙂

One thought on “Ve Şampiyon UĞUR İLHAMİ ÖZDEN”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *