Skip to content

Chicago2015

14 Mayıs 2015. Şikago ‘ya üç gün kaldı, heyecan dorukta 🙂 Bir parça atalım, ruhumuz şenlensin. Nihan Devecioğlu güzel yorumlamış:

17 Mayıs. Havaalanında bekliyorum, rötar var. Meraklısına bir parça ve öyküsü:
http://deligaffar.com/2015/05/16/tahdagurusu/

18 Mayıs. Chicago ‘ya dün intikal ettim. Bunun şerefine Mine Geçili ‘den elma olaydım dedirten bir parça:

19 Mayıs. Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlayalım 🙂
image
Şikago gökdelenleriyle bana bu parçayı hatırlattı:

20 Mayıs. Dünya dönüyor sen ne dersen de!
wpid-wp-1432180601922.jpeg

21 Mayıs. Katılımcı sayısı az olduğu için adı Tavla Olimpiyatları’na çevrilen Tavla Devleri turnuvasında ilk 8’i bulmak için yapılan çok kademeli oyunlar tamamlandı. Debelene debelene 12. olarak elendim. Türkiye’den benim dürtmemle giden Hamza Abi ilk 8’e kaldı. Beni de iki defa 3-uzak 6-uzak kategorisinde ekarte ederek 8 puanımı rahatlıkla gaspeden Hamza Nar’ı kutluyorum. Böylece kimseye haber verme kendin git diyenleri dinlemeyerek cezamı da çektim 🙂 İşte toplu sonuçlar:
wpid-20150521_231042.jpg

22 Mayıs. Turnuva yavaş yavaş ısınıyor. Faster Masters ‘da ilk turu geçip ikinci turda son anda düşeşe yenildim. Tavlacının hikayesi bitmez, başladı mı ya kös dinlemek ya da uzamak yakışır. Blitz diye çerez turnuvada Hamza Abi’yi yenip dünün hesabını gördük. Kendisi ben yenildim bilerek diyor ama olsun, rahatladım 🙂 Akabinde birlikte Danışman Çiftler ‘de yarı finale çıktık. Pazar günü buranın sabahı ile oynayacağız. Merak edip durmayın. Biraz da etrafımızı öğrenelim. Bu sabah Chicago ya Agora ‘ya gittim. Meyhane değil ama kafadan sıyrılmış bir sürü adam vardı:
wpid-20150522_113521.jpg

23 Mayıs. Chicago Open başladı, 2 galibiyet 3 mağlubiyet alıp yarına kaldım. Masters da ilk turu geçtim. Bugün Hamza Abi ile oynamadık. Eskiden televizyonda necefli maşrapa görürdük. Buckingham çeşmesinden bir görüntüyle uykuya geçiş yapayım 🙂
wpid-20150522_114709.jpg

24 Mayıs. Bugün Ana turnuvadan elendim. Merakla beklenen Danışman Çiftler yarı finalini de İrlanda asıllı oyunculara her türlü şaklabanlıklarımıza rağmen kaybettik. Hamza Abi ‘den çok şey öğrendim. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi ihmal etmedim. Sabah kahvaltı salonunda gitar çaldım, yol parasını topladım 🙂 Akşam da salonu uygun bulunca küçük bir kayıt yaptım:

25 Mayıs. Masters yarı finalinde yenildim. Turnuvalar birazdan bitiyor. Olimpiyatları meşhur bayan oyuncu Akiko kazandı. Yine meşhur Japon Michy, Masters ‘ı götürdü. Ana turnuvayı Amerika’dan Dorn Bishop aldı sanırım. Sonuç hüsran oldu ancak Hamza Abi ve oyuncu arkadaşlarla güzel vakit geçirdik. Günün anlam ve önemini arzeden şarkı budur:

Every breaking wave on the shore
Tells the next one there’ll be one more
Every gambler knows that to lose
Is what you’re really there for

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *