Skip to content

2018 EBIF Avrupa Online Takım Şampiyonası

Facebookmail

2018 EBIF Avrupa Online Takım Şampiyonası (EOTC 2018) tüm hızıyla sürüyor. Ülkemizi Türkiye’nin hata oranı önceliği ve deneyim fazlalığı açısından çok kuvvetli bir takımı temsil ediyor. Takımın önderi yılların kaptanı Cüneyt Argun Genç hocamız, BMAB ölçümüne göre Türkiye’nin en iyi dört Usta oyuncusundan en azimli olanı ve kazanmayı en iyi bileni. Takımın diğer güzide oyuncuları tam bir yıldızlar topluluğu:

Dr. Cihangir Çetinel – 2015 Dünya Şampiyonu olarak Türkiye’nin bir ilki,
Ali Çetin Belene, BMAB tarafından tescilli Türkiye’nin hata oranı açısından en iyi oyuncusu,
Yasin Okal, BMAB ölçümüne göre Türkiye’nin en iyi dört Usta oyuncusundan en genç olanı ve
İbrahim Karaca, BMAB girişimine önderlik de yaptığı için oyunculuk gücü şimdilik tam ölçülememiş, çok deneyimli, efendi ve çok usta bir oyuncumuz.

EOTC 2018’de üç yenilgi alan takım eleniyor. Şu anda 5. tur maçları yapılıyor. Türkiye 1 yenilgi ile 7. sırada. Beşinci turun son maçını alırsa 4 galibiyete yükselecek. Avusturya ilk sırada gidiyor. Bu yıl bir ilk olarak Avrupa dışından takımlara da yer veriliyor. Amerika ve Arjantin de turnuvayı taçlandıran ekipler.

30 Ekim’de Ali Çetin Belene EBIF saatiyle 19:00’da maça çıkacak. Yerel bakışla Türkiye olarak evrensel bakışla da Tavla ve Hayat olarak yanındayız. Kendisine başarılar diliyoruz. Bütün takımıza da kaptanımız Cüneyt Argun Genç önderliğinde muvaffakiyetler!

EOTC 2018 turnuvası hakkında detaylı sonuçlar için linkler şöyle:

Sıralamalar
Maçlar

Facebookmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *