Skip to content

Ege’nin Butik Tavla Turnuvaları

Facebookmail

Bundan tam bir yıl önce Marmarisli dostumuz Cesur Kaya’nın Turunç’ta düzenlemiş olduğu Babalar Günü Turnuvasına katıldık. Güneşe ve denize hasret biz ‘bozkırın çocukları’ için bu iki gün şölen havasında geçmiş, dönüş yolunda ise burada düzenlenecek tüm turnuvalara katılmaya karar vermiştik. Birkaç ay sonra ise yine Marmaris’te, dünyanın en iyi oyuncusu kabul edilen Mochy’nin de katıldığı daha geniş bir turnuva düzenlenmiş ve o da en az bir önceki kadar güzel geçmişti. O tarihten sonra Kuşadası ve Bodrum’da da benzer turnuvalar düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta ise Sait Nayman öncülüğünde Fethiye’de düzenlenen ‘Yaza Merhaba Turnuvası’na katıldık. Sait bey neredeyse tüm Fethiye’yi seferber etmiş ve Fethiye Belediyesi’nden Pastanelere, Cafe ve Otellere kadar birçok kurumdan sponsorluk desteği almayı başarmıştı. Bu sayede Türkiye’de tavlanın gelişmesinde sponspor desteğinin olası etkisini küçük ölçekte de olsa gözlemleme fırsatı bulduk.

Turnuva yürütümünü gerçekleştiren Caner Çelik ve Serkan Çalışır, ilk defa turnuva tecrübesi yaşayan oyuncuların çoğunluğuna rağmen sabırla ve son derece profesyonelce bir yürütüm gerçekleştirdi. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle herkesle birebir ilgilenen, her daim güler yüzlü Sait Nayman’a bu güzel turnuva için teşekkür ediyor ve Türkiye’de modern tavlanın tanıtılmasına katkı sağlayan bu güneşli ‘butik’ turnuvaların nicelerini bekliyoruz.

Onur Vurur

Onur Vurur tavla kariyerindeki ilk özel öyuncu ödülünü Sait Nayman ‘dan alırken

Pırıl pırıl bir Fethiye arka planı eşliğinde tavlacı dostlarımız

Facebookmail
Onur Vurur on EmailOnur Vurur on FacebookOnur Vurur on Youtube
Onur Vurur
Modern Tavla ile 2000 yılında tanışmış, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda turnuvaya katılmıştır. Siyaset Bilimi lisans eğitiminin ardından Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans çalışmasında bulunmuştur. OnurBackgammon isminde bir youtube kanalına sahip olup tavlavehayat.com’da yazılar yazmaktadır. Halen Ankara’da bir kamu kurumunda çalışmaktadır.

3 thoughts on “Ege’nin Butik Tavla Turnuvaları”

  1. Eline ve kalemine sağlık Onur. Öncelikle Ege bölgesindeki Tavla kıvılcımı Türk Tavlasına çok büyük bir enerji sağladı. Bu oluşumlarda elimizden gelen desteği verdik, gelecekte de vereceğiz. Buralardan oyuncu kazanmak çok önemli. Ayrıca senin için çok geç kalmış bir Özel Oyuncu Ödülünün sana verilmesi konusunda da çok sevindim. Bu camianın örnek oyuncularındansın. Yazı ve düşüncelerin için teşekkürler 🙂

  2. Sevgili kardeşim Onur VURUR kalemine sağlık bu güzel yazıyla beni onurlandirdin asıl ben sizlere teşekkür ederim beni yanliz bırakmayıp yanında olduğunuz için yeni turnuvalarda yeni projelerde tekrar birlikte olmak üzere sonsuz teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *