Skip to content

Dünyanın En Büyük Turnuvasına Az Kaldı

Facebookmail

Bu yıl 8.si düzenlenen İSTAVDER Yıldönümü Turnuvası 26 Şubat Cuma başlayıp üç gün sürecek. Geçen seneki 346 oyuncu ile dünyanın en yüksek katılımcı sayısına ulaşan turnuvayı İran’lı Amir Eshraghi kazanmış, Türkiye’den Cihangir Çetinel ikinci, Gürcistan’dan Boris Mamporia da üçüncü olmuştu. Detaylar ve kayıt için http://www.anniversarybg.com/ adresine başvurabilirsiniz. Turnuva günü kayıt alınmayacağını ve son kaydın 25 Şubat 15:00 olduğuna dikkat çekmek istiyorum.

Bu sene 3 dekarlık tarla gibi bir salonda gerçekleştirilecek turnuvada bazı maçlara canlı yorumlar yapacağım. Tavla ile hayatın iç içeliğini bir tavla sanatçısından dinlemek isterseniz beklerim 🙂

Aşağıda geçtiğimiz yıllarda yapılan versiyonlar hakkında yazılarımı bulacaksınız. İnşallah bu sene her şeye rağmen yine güzellikler yaşayıp yaşatacağız. Herkese iyi oyunlar.

http://tavlavehayat.com/blog/2015/04/21/istavder-proved-good-tournaments-are-repeatable/?lang=en

http://tavlavehayat.com/blog/2014/01/21/most-beautiful-turkish-tournament-now-being-sponsored/

http://tavlavehayat.com/blog/2013/02/25/katildigim-en-guzel-turnuva-2013-ebgt-istavder-5-yildonumu-soleni/

http://tavlavehayat.com/blog/2013/02/25/best-tournament-ever-2013-ebgt-istavder-anniversary-backgammon-feast/?lang=en

 

Facebookmail

2 thoughts on “Dünyanın En Büyük Turnuvasına Az Kaldı”

  1. “Geçen seneki 346 oyuncu ile dünyanın en yüksek katılımcı sayısına ulaşan turnuvayı” ifadesi yanlış olmuş. Okuyucuların kafasında yanlış imaja sebep olacağını düşünüyorum. Daha yüksek katılımlı turnuvalar olduğunu siz de biliyorsunuz. WBF’in Kıbrıs’ta düzenlediği 3. Merit Açık Tavla Turnuvası’nda 408 katılım vardı. Saygılar.

    1. Teşekkür ederim Güral Bey 🙂 Ana turnuvadan bahsediyordum, toplam oyuncu sayısından değil. Aktivite denmesi teknik olarak daha doğru olurdu ancak bu sefer de bu işin dışında kalan çoğu insan anlamakta güçlük çekerdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *