Skip to content

Katıldığım En Güzel Turnuva: 2013 EBGT İSTAVDER 5. Yıldönümü Şöleni

Facebookmail

Son yıllarda değişik ülkelerde birçok turnuvaya katıldım. Ancak biraz önce sonuçlanan 2013 EBGT İSTAVDER 5. Yıldönümü Şöleni kadar iyi organize edilmiş ve şık sunulmuş olanına rastlamadım. Bu turnuva ile son yıllarda rağbetin azaldığı tavla, adeta nefes aldığı coğrafyada dirilmek istediğini belirtmiş oldu. Bu turnuvayı düzenleyen ve beş yıl gibi bir sürede tavla adına çok büyük hizmetlerde bulunan İSTAVDER kulübünü tebrik eder ve başkanı Fuat Erdağ ‘a da ayrıca teşekkür ederim.

Ana aktivite sonuçları http://ftbgsystem.com sitesinden takip edilebilir. Bu sitedeki yazılım bütün dünyanın kullanımına ücretsiz olarak açıktır. Temel olarak satranç ‘ta kullanılan İsviçre sisteminin belirli sayıda mağlubiyet alanların elenmesi şeklinde değiştirilmiş hali olan bu sistem, bundan sonraki bütün EBGT turnuvalarında kullanılacak. Özellikle oyunculara eşleşmelerini ve masa numaralarını SMS ile bildirme özelliği bu turnuvada hayata geçmiş ve çok beğenilmiştir.

Değişik ülkelerden 134 oyuncunun yeraldığı ana aktivitede İran ‘dan Parviz Rokh birinci olurken finalde Türkiye ‘nin usta oyuncularından Erhan Yenişen ile karşılaştı. Ana aktivite de olduğu gibi Danışman Çiftler aktivitesinde de birinciliği elde eden İran ekibini tebrik ediyorum. Ünlü bir Türk rock yıldızının da sahne aldığı gala eğlencesi tavlanın sadece bir yarış olmadığını hepimize hatırlatan unutulmaz bir gece oldu.

Aşağıda turnuvadan bazı enstantaneler bulacaksınız. Ayrıntılı sonuçlar için İSTAVDER web sitesini (http://istavder.com) kontrol edebilirsiniz.

20130223_134353 (Mobile)

Tavlaya ne kadar genç başlarsak o kadar iyi 🙂 Herkese ilgilendiği derinlikte kendini sunan tavla düşünüldüğünden daha büyük de olabilir.

20130223_123153 (Mobile)

Turnuva salonu ancak bu kadar iyi olabilir. Herkesin bir masası var, her masanın bir numarası. Aydınlık, ferah, sonuçlar anında dev ekranda. İsteyenler dev tavlayla eğlenebiliyor. Daha ne olsun 🙂

Facebookmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *