6. Gürcistan Açık Modern Tavla Turnuvası

Facebookmail

6. Gürcistan Açık Modern Tavla Turnuvasında Sabri Büyüksoy-OBSS Masters Kategorisi Ana aktivitesi Son Şans turnuvasında finalde 22 numaralı Dünya tavla devi Jürgen Orlowski karşısında galip gelerek birinci olmuştur. Ayrıca Prof. Haluk Oral ile Danışman Çiftler aktivitesinde yeralarak Türkiye ‘den bir başka ekiple finali oynamışlar ve ikinci olmuşlardır. Turnuva sonuçlarına http://www.wbfturkey.com/ adresinden ulaşılabilir.

LastChanceFinal
Son Şans final maçında, 0-3 geriye düştüğüm maçı 7-3 kazandım. Aynı karede yeralan, Çiftler turnuvası partnerim Haluk Oral da Bir-puan turnuvasını kazandı.

DoublesFinal
Çiftler veya Danışman Çiftler bir oyuncunun oynadığı diğerinin de önerilerde bulunabildiği güzel bir aktivite formatıdır. Pratikte, özellikle kaybedilen bir oyundan sonra, oyuncu ve danışman yer değiştirerek taze bir başlangıç yaparlar. İki Türk takımı finale ulaştı. Bu fotoğraf maçtan önce çekilmişti, ancak maçı kaybettikten sonra ben ve ortağım hala gülebiliyorduk 🙂

TurkishTeamWithPrizes
Takımımız kupalarla mesut, bahtiyar. Bu fotoğrafları paylaştığı için Arda Fındıkoğlu ‘na teşekkür ediyorum. Bu turnuva Gogi Bukia ‘nın doğumgünü anısına yapılıyor. Sarı sayfalarda anısına bir şiir yeralıyor. Ödül töreninde defalarca Gogi Bukia ‘ya kadeh kaldırdık ve anlamadığımız güzel şiiirler dinledik. Sonra birden Prof. Haluk Oral sahneyi aldı ve Nazım Hikmet ‘ten çok güzel bir şiiri çok duygusal okudu. Bu sefer Gürcü oyuncular bir kelime dahi anlamadan şiiri alkışladılar 🙂

RotissaryGoat
Gürcüler eti nasıl pişireceklerini iyi biliyorlar. Bu keçi odun ateşinde pişirilip bütün olarak servis edildi. Misafirler keçiyi kendileri keserek tabaklarına servis yaptılar. Şahane danslar ve şarkılar da vardı. Gürcüler ikisinde de çok yetenekli.

GeorgianChorus

Sabri Büyüksoy

Facebookmail
Tavla ve Hayat on FacebookTavla ve Hayat on Youtube
Tavla ve Hayat
Tavla ile hayatı örtüştürüp güzellikler aksettirmeyi hedefliyoruz.
---
For the sake of beauty we aim to interweave backgammon and life together.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *