Skip to content

37.Monte Carlo Dünya Tavla Şampiyonası

Facebookmail

37.Monte Carlo 2012 Dünya Modern Tavla Şampiyonası’nda yarışan ve OBSS tarafından desteklenen Sabri Büyüksoy, şampiyonada 136 kişi arasından ilk 16 ‘ya kadar ilerledi.

Monte Carlo ve ben
Monte Carlo ve ben Monaco Sarayı‘nın önünden başlayan eski şehrin uzantısı bir parktayız. Eşim Şebnem de fotoğrafı çekiyor.

Turnuva Oteli - Fairmont Monte Carlo
Meşhur Fairmont Mont Carlo Oteli. Geçen sene prensin düğünü burada olduğundan turnuva tarihi değişmişti.

OBSS Takımı
Otel odasından OBSS Milli Takımı olarak poz veriyorum Maçlara başlayınca poz vermekten ziyade oyuna odaklanmak daha doğru oluyor.

Oyun Salonu
Turnuva oyun salonunun yarısı. Diğer yarısı sonra açıldı. Çok soğuk olduğu için mont, kaşkol giymek zorunda kaldık.

Backgammon Giant No1 Falafel
Dünyanın 1 numaralı tavla devi ve hakikaten dev gibi bir adam olan Falafel ile oynarken. Şebnem yine destek veriyor. Bu arada ben de dünyanın 71. Tavla devi olduğumu turnuva dönüşünde öğrendim.

Federasyon Kupası - SabriBüyüksoy-MCG
Federasyon Kupası ‘nda Matt Cohn-Geier ile Türkiye-Amerika maçı yapıyoruz. Bu arada OBSS ‘ye ek olarak beni bu turnuvada daha öncesinde aday göstermiş olan WBF-Türkiye adına da yarışıyorum. Bu fotoğrafları temin eden Arda Fındıkoğlu ‘na da teşekkür ediyorum.

Şampiyon Nevzat Doğan
İlk Türk asıllı Dünya Şampiyonu Nevzat Doğan. Danimarka ‘da yaşıyor ve modern tavla açısından bir Danimarka ‘lı esas olarak. İkimiz de ilk 16 ‘ya girince finalde karşılaşma hayali kurmuştuk. İnşallah bir ara oynarız.

Türk Grubu
Birkaç kaynama dışında Türk grubumuz. Geçen sene dört kişilk bir gruptuk. Bu sene sayımız arttı. Monte Carlo maceramızın WBF-Türkiye grubu gözüyle anlatımı merak ederseniz tıklayabilirsiniz.

Sabri Büyüksoy

Facebookmail

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *